Vybavení ordinace

Ortopantomograf

(nebo-li OPG) se používá pro zhotovení velkých snímků celého zubního oblouku a dávají tak kompletní představu o stavu chrupu a čelistních kloubů, pomáhají naplánovat implantologickou léčbu a odhalit chronické patologické nálezy. Digitální OPG Kodak 8000 disponuje elektronicky řízenou rentgenovou trubicí a digitálním přijímačem s vysokým rozlišením, proto nám na snímku neunikne žádný detail.


RTG CS 2100 KODAK+ RVG CS 5100 KODAK

Zobrazovací systém pro digitální snímkování a zpracování intraorálních snímků. Slouží k pořizování detailních rentgenů jednotlivých zubů přímo u pacienta v ústech. Výhodou je výrazně nižší dávka záření oproti klasickému rentgenu a okamžité zobrazení v počítači.


Elektrokauter

Je elektrický skalpel sloužící k odstraňování menšího množství dásně. Využívá se hlavně při zhotovování výplní, ošetřování kořenových kanálků (endodoncie) a při broušení zubů na korunky před otiskem. Také lze využít k stavění drobného krvácení.


INTRAORÁLNÍ KAMERA

Je nezbytnou součástí moderní stomatologie. Pomocí IO kamery a jejím desetinásobném zvětšení nám neunikne ani ten nejmenší kaz. A navíc pacient na vlastní oči může ocenit pozitivní změny po ošetření.


KaVo DIAGNOcam

Je první kamerový systém, který používá přímo samotnou strukturu zubu k diagnostice kazu. Zub je prosvícen světlem o specifické vlnové délce a je tedy sám použit jako světelný vodič. Digitální kamera při tomto prosvícení pořizuje záznam, který se zobrazí na obrazovce počítače. Zubní kazy jsou tak zobrazeny jako tmavé stíny. DIAGNOcam nabízí vysokou diagnostickou bezpečnost, která je v mnoha případech srovnatelná nebo i lepší než při použití RTG, zejména s ohledem na aproximální a okluzní kazy. Kromě toho je možné zobrazit některé druhy sekundárních kazů a praskliny.


Endodontická léčba kořenových kanálků

Se provádí v dnešní době za pomoci moderní technologie. Pro zachování zubu musí být kanálek vyčištěn v celé jeho délce a k tomu nám slouží přístroj na měření délky kanálku apexlokátor Sybron ENDO. Na opracování kanálků slouží endomotor RECIPROC gold a silver. Už žádné částečně zaplněné kanálky.


Autoclave Yeson YS-18L-EW

Slouží ke sterilizaci lékařských nástrojů horkou parou.


Ultrasurgery woodpecker Piezo


Nsk Varios Combi Pro

Ultrazvukový scaler a profylaktický pískovač 2v1, zařízení pro pohodlné profesionální odstranění zubního kamene a plaku. Subgingiválně nebo supragingiválně.

 


nečekejte a objednejte se

objednat se